1. Skip to content

Results

Oxfordshire School Games Gymnatics
Tuesday 1st May 2018

Keystep 1
Individual
1st Olly, Shrivenham
2nd Emily, Thomas Reade
3rd Tilly, Thomas Reade

1st Shrivenham
2nd Thomas Reade
3rd The Grange

Keystep 2
Individual
1st Layla, Whitchurch
2nd Anousley, Hill View
3rd Imogen, Thomas Reade

1st Thomas Reade
2nd Clanfield
3rd St Joseph's Catholic Primary School, Carterton

Keystep 3
Individual
1st Olivia, Clanfield CE Primary School
2nd Matilda, Clanfield CE Primary School
3rd Megan, Thomas Reade

1st Clanfield CE Primary School
2nd Thomas Reade
3rd St John the Evangelist Primary School

Oxfordshire School Games Rounders
Tuesday 3rd July 2018

Year 10
1st Gillotts
2nd The Oxford Academy
3rd Cherwell

Year 9
1st The Bicester School
2nd Langtree School
3rd Didcot Girls' School

Year 8
1st Wood Green
2nd The Oxford Academy
3rd Faringdon Community College

Year 7
1st Gosford Hill
2nd Icknield Community College
3rd Blessed George Napier

Oxfordshire School Games Softball
Tuesday 3rd July 2018

U13
1st Matthew Arnold
2nd John Mason School
3rd The Oxford Academy

U15
1st Wood Green
2nd The Oxford Academy
3rd Icknield Community College

Oxfordshire School Games Swimming
Wednesday 4th July 2018

Year 7 Girls
1st Gosford Hill
2nd The Marlborough School
3rd Didcot Girls' School

Year 7 Boys
1st St Birinus
2nd John Mason School
3rd Wheatley Park

Year 5&6 Girls
1st Kingham Primary School
2nd Valley Road Primary School
3rd Cholsey Primary School

Year 5&6 Boys
1st Wantage Primary School
2nd Sibford School
3rd Eynsham Primary School

Oxfordshire School Games Aquathlon
Wednesday 4th July 2018

Year 7
1st Blessed George Napier
2nd The Marlborough School
3rd Faringdon Community College

U14
1st Wood Green
2nd King Alfred's
3rd The Marlborough School

Oxfordshire School Games Tennis
Thursday 5th July 2018

Mini Red
1st Appleton CE Primary School
2nd Rush Common Primary School
3rd Edward Field Primary School

Mini Red Inclusive
1st Wantage A
2nd The Blake School
3rd Wantage B

Mini Orange
1st Whitchurch Primary School
2nd Wantage
3rd Bishop Loveday

U13 Girls
1st Matthew Arnold
2nd Wood Green
3rd The Bicester School

U13 Boys
1st Cherwell
2nd Matthew Arnold
3rd Icknield Community College

U15 Girls
1st Cheney
2nd Wallingford
3rd Matthew Arnold

U15 Boys
1st Matthew Arnold
2nd Bartholomew
3rd The Bicester School

Oxfordshire School Games Tri-Golf
Friday 6th July 2018

1st North Leigh School
2nd The Blake School
3rd Deddington

Oxfordshire School Games Cycling
Friday 6th July 2018

1st The Bicester School
2nd The Marlborough School
3rd The Henry Box School

Oxforshire School Games Athletics
Friday 6th July 2018

Quadkids Year 3/4
1st Bloxham
2nd Gateway
3rd Long Furlong

Quadkids Year 5/6
1st Goring
2nd The Batt
3rd Wantage

Quadkids Year 7
1st Cheney
2nd Blessed George Napier
3rd The Warriner

U14 Super 6
1st Blessed George Napier
2nd Icknield
3rd Faringdon